image1 image2 image3 image4


Włoski sprzeciw wobec polityki migracyjnej

Każdy powinien mieć swoją dumę i prawo o decydowaniu o własnym losie, brawo!
"Premier Włoch Giuseppe Conte nie pojedzie na nieformalne spotkanie przywódców kilku krajów UE w sprawie migracji, które odbędzie się w niedzielę w Brukseli - podała telewizja RAI za źródłami rządowymi. Według nich Rzym jest zirytowany ujawnionym projektem deklaracji końcowej. "Conte nie pojedzie, by podpisać wcześniej przygotowaną deklarację" - tak cytowane źródła w jego gabinecie wyjaśniają decyzję o rezygnacji ze spotkania, zwołanego przez przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera."
(za niezalezna.pl)

Wręczenie Krzyży Wolności i Solidarności

Dnia 22 czerwca 2018 r., o godz. 15:00 w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Kielcach (ul. Warszawska 5) odbędzie się ceremonia wręczenia Krzyży Wolności i Solidarności 24 działaczom opozycji antykomunistycznej z terenu byłego województwa kieleckiego. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej aktu dekoracji dokona dr hab. Filip Musiał, dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie.
(źródło: www.radio.kielce.pl)

X festiwal "Świętokrzyskie Scyzoryki"

W sobotę 16 czerwca w Kieleckim Centrum Kultury poznaliśmy laureatów dziesiątej edycji Scyzoryków. Dla najlepszych czekały nagrody i owacje licznie zebranej w Kieleckim Centrum Kultury publiczności.
Dla pięciorga finalistów ufundowałam nagrody – wycieczki do Parlamentu Europejskiego.
Gratuluję finalistą, gratuluję zwycięzcom. Byliście wspaniali.
(zdjęcia Anna Bilska www.echodnia.eu)

Święto IV Pułku Piechoty Legionów

15 czerwca w koszarach na kieleckiej Bukówce obchodzono Święto 4. Pułku Piechoty Legionów. Odprawiona została msza święta w intencji żołnierzy i rodzin „Czwartaków”, odbył się również uroczysty apel pamięci.

W wieloletnią polską tradycję wpisane jest świętowanie kolejnych rocznic ważnych dla naszej wspólnoty i naszej państwowości wydarzeń. W tym wyjątkowym roku, setnego jubileuszu odrzucenia przez Polskę ponad stuletniej niewoli, tutaj w Kielcach, w miejscu tak ważnym dla procesu odzyskania niepodległości znów możemy cieszyć się obchodząc po raz kolejny pułkowe święto Czwartaków, formacji tak bardzo zasłużonej dla sukcesu, jaki polskość odniosła przed stu laty.

Kolejna debata o Polsce w PE

W Strasburgu kolejna debata o Polsce, zastanawiamy się o co tak naprawdę chodzi bo na pewno nie o praworządność w naszym kraju.

Wicepremier Beata Szydło z wizytą w Skarżysku-Kamiennej

#PolskaJestJedna

Wystąpienie na sesji PE podczas debaty o rolnictwie

W poniedziałek 28 maja podczas debaty na sesji PE w Strasburgu dotyczącej przyszłości produkcji żywności i rolnictwa ostro zaprotestowałam przeciw dalszej dyskryminacji polskich rolników.

Zwróciłam uwagę, że mimo 14 lat członkostwa w Unii Europejskiej wbrew podjętym w traktacie akcesyjnym ustaleniom w dalszym ciągu polscy rolnicy są traktowani gorzej niż ich koledzy z krajów „starej unii”

Dopłaty bezpośrednie w rolnictwie, które miały być wyrównane w przeciągu 10 lat nadal są różne dla rolników w krajach członkowskich.

Uroczystość nadania imienia Przemysława Gosiewskiego rondu w Końskich

Wczoraj uczestniczyłam w uroczystości nadania imienia Przemysława Gosiewskiego rondu w Końskich. Z inicjatywą nadania nazwy wyszedł radny Wiesław Malicki z klubu Prawa i Sprawiedliwości. Cieszę się, że pamięć o moim mężu i jego pracy została w tak piękny sposób upamiętniona. Dziękuję.

Konferencja - Ruch "Europa Christi" Otwórzcie Drzwi Chrystusowi

W dniu dzisiejszym miałam przyjemność uczestniczyć w Konferencji - Ruch "Europa Christi" Otwórzcie Drzwi Chrystusowi, która odbyła się w Parlamencie Europejskim. Poruszone zostały między innymi tematy dotyczące chrześcijaństwa w Europie, wolności sumienia, udziału chrześcijan w życiu politycznym. Gościem specjalnym był Ks Infułat dr Ireneusz Skubiś.


Głosowanie nad raportem o "Przyszłości produkcji żywności i rolnictwa" na Komisji AGRI

Dziś na Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi (AGRI) głosowałam między innymi nad raportem o "Przyszłości produkcji żywności i rolnictwa". Niestety nie mogłam poprzeć tego raportu z uwagi na zawarte w nim niesprawiedliwe, nie mające poparcia w traktatch unijnych zapisy uzależniające wyrównanie płatności od kwot otrzymywanych przez państwa członkowskie w I i II filarze, od warunków naturalnych, zatrudnienia i różnic społeczno - ekonomicznych, ogólnych standardów życia, kosztów produkcji, w szczególności kosztów gruntów, oraz siły nabywczej w UE.

Noc Muzeów z archiwum IPN

Szanowni Państwo Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Kielcach serdecznie zaprasza na: "Archiwalną Noc Muzeów" 19 maja 2018 r., w godz. 18.00 – 24:00​.

38 Międzyparlamentarna konferencja Japonia-EP

Na 38 Międzyparlamentarnej konferencji Japonia-EP w Tokio dyskutowaliśmy między innymi na temat wspólnych wyzwań, bezpieczeństwa, nauki i techniki, ochrony zdrowia w świetle starzenia się społeczeństwa, polityki energetycznej.
W swoich wypowiedziach w kontekście bezpieczeństwa zwróciłam uwagę na zagrożenie nie tylko ze strony Korei Północnej, Chin, Iranu ale również, ze strony Rosji, opisując metody działania, atak na Ukrainę, Smoleńsk, szantaż gazowy, Nord Stream II. Moja wypowiedź na temat zagrożenia dla Europy niekontrolowaną migracją, jako jedyna została przerwana, najwyraźniej nie podobała się przewodniczącemu obradom posłowi z Czech. W kolejnym punkcie nie udzielił mi już głosu chociaż zgłosiłam się wcześniej od kolegi z Węgier, uzasadniając uwaga :„równością kobiet i mężczyzn” i tym, że czas minął.

Wycieczka do Brukseli

Serdecznie dziękuję, za Państwa wizytę w Parlamencie Europejskim w dniach 29 IV – 4 V. Miło mi było gościć Państwa w Brukseli. Z bezpośrednich Waszych relacji wiem, że wycieczka bardzo się podobała co mnie niezmiernie cieszy.

Wiem, że podczas tak krótkiego pobytu w Belgi w tym Brukseli nie byliśmy w stanie ani ja ani moi pracownicy pokazać wszystkiego, co można zobaczyć w stolicy Europy. Nie było też zbyt dużo czasu na przybliżenie Państwu specyfiki pracy Parlamentu Europejskiego. I choć w trakcie Waszego pobytu w Parlamencie odbywała się mini sesja PE a Państwo mogliście ją bezpośrednio obserwować to i tak nie sposób jest przekazać wszystkiego, co istotne w działaniu PE w trak krótkim czasie.

Jeszcze raz serdecznie dziękuję za przyjęcie zaproszenia do Parlamentu Europejskiego.

Beata Gosiewska

Czytaj więcej...

Spotkania w ramach wizyt parlamentarzystów PiS - "Polska jest Jedna"

W sobotę (21 kwietnia) zapraszamy na kolejne spotkania z udziałem Parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości, które odbędą się w całej Polsce.

#PolskaJestJedna

8 rocznica katastrofy pod Smoleńskiem

8 lat Polacy czekali na godne upamiętnienie ofiar tragicznego lotu do Smoleńska. Dzisiaj wszyscy jego uczestnicy, bez względu na reprezentowane opcje polityczne, zostali uhonorowani pomnikiem na pl. Piłsudskiego w Warszawie. Pomnikiem, który jest wyrazem zgody narodowej i nigdy nie będzie przejawem politycznych różnic. Dobrze, że udało się go zrealizować chociaż powinien powstać już dawno.

Czytaj więcej...

Odsłonięcie tablicy w KPRM

W dniu dzisiejszym w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów uczestniczyłam w odsłonięciu tablicy w HOŁDZIE CZŁONKOM RADY MINISTRÓW I PRACOWNIKOM KANCELARII PREZESA RADY MINISTRÓW KTÓRZY ZGINĘLI W KATASTROFIE LOTNICZEJ POD SMOLEŃSKIEM 10 KWIETNIA 2010 R.

Plan obchodów 8 rocznicy katastrofy smoleńskiej

10 kwietnia w rocznicę katastrofy smoleńskiej w Warszawie zaplanowano państwowe obchody, uroczystości przygotował też stołeczny ratusz – zapowiedziała dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Miasta Stołecznego Warszawy Ewa Gawor.

Poinformowała, że dotychczas na 10 kwietnia w Warszawie zaplanowano pięć zgromadzeń. – Zgłoszono osiem zgromadzeń publicznych. Z jednego wycofał się sam organizator; w jednym przypadku organizator dostał zakaz; w kolejnym – wniosek pozostał bez rejestracji. Formalnie na tę chwile jest zarejestrowanych pięć zgromadzeń publicznych – wyliczyła

źródło i zdjęcie: tvp.info - czytaj więcej

Wesołego Alleluja

Konferencja nt. przyszłości Europy z udziałem Premiera M. Morawieckiego

Bruksela 22 marca 2018
Konferencja zorganizowana przez Sojusz Konserwatystów i Reformatorów "The Brussels Summit: A future of Europe". Premier Mateusz Morawiecki mówił o potrzebie nowej wizji Europy, która powinna być silniejsza, mądrzejsza, sprytniejsza i oparta na solidarności.

Polityczny show na komisji LIBE

Dziś w parlamencie na zaproszenie Komisji LIBE (Komisja Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych) odbyło się spotkanie z grupą 25 polskich sędziów. Tematem spotkania była reforma sądownictwa w Polsce. Niestety, z ust praktyków usłyszeliśmy język polityczny, a nie prawniczy.

Wizyta Ministra Jerzego Kwiecińskiego w Parlamencie Europejskim

Dziś gościliśmy w Parlamencie Europejskim Ministra Inwestycji i Rozwoju Jerzego Kwiecińskiego. Spotkanie dotyczyło koordynacji i realizacji programów strategicznych. Mieszkanie+ i Centralny Port Komunikacyjny to dwa sztandarowe programy Ministerstwa.

joomla templatesfree joomla templatestemplate joomla
... ... ...
2018  Beata Gosiewska - Poseł do PE