image1 image2 image3 image4


Prasa

Wywiad dla wpolityce.pl

Dziś odbyła się w Parlamencie Europejskim debata na temat praworządności w Polsce, można by powiedzieć kolejna debata zainspirowana przez polityków PO ale to nie była tylko kolejna debata... to był dwugodzinny seans nienawiści. Przerażające jest to, że politycy, w których rękach znajduje się los Europejczyków, zamiast wiedzy, wykazali się mową nienawiści.

Więcej na: wpolityce.pl

Wywiad dla wPolityce.pl

Dla wpolityce.pl mówiłam o możliwości przyjęcia euro przez Polskę. Wyraziłam opinię, że Polska wyciąga wnioski z negatywnych doświadczeń innych krajów, które przyjęły wspólną walutę i wyszły na tym bardzo źle. To jest szantaż Komisji Europejskiej, podobny do tego w sprawie uchodźców. Myślę jednak, że KE nie może nas do euro zmusić. Mówienie o tym, żeby wszystkie kraje przyjęły tę walutę w określonym czasie jest niepoważne, są przecież określone procesy, procedury, które dane państwo musi wypełnić, żeby w ogóle wejść do strefy euro.

Więcej na: wpolityce.pl

"Smoleńsk". Warto go obejrzeć

W "Echu Dnia" o wrażeniach na temat filmu "Smoleńsk", którego przedpremierowy pokaz miałam okazję obejrzeć.

W mojej ocenie każdy film, który obnaża kłamstwo smoleńskie i przybliża do prawdy o tej tragedii, jest cennym filmem. W tym sensie doceniam wszystkich, którzy włożyli niemały wysiłek i stworzyli ten film. Każdy na ten film patrzy w inny sposób, poszukuje czegoś innego. Dla mnie najważniejsze jest przypominanie Polakom, jak to było.
 
Więcej na: www.echodnia.eu

 

Mocne słowa Beaty Gosiewskiej podczas obchodów rocznicy zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej w Skarżysku

W piątek rano w Skarżysku - Kamiennej odbyły się uroczystości 75 rocznicy zbrodni katyńskiej, oraz piątej katastrofy smoleńskiej. Zebrało się kilkadziesiąt osób, głównie samorządowców i poczty sztandarowe organizacji, związków zawodowych i szkół.

Obecni byli europoseł Beata Gosiewska i poseł Andrzej Bętkowski, starosta Jerzy Żmijewski i wiceprezydent Krzysztof Myszka.

Odczytano apel poległych

Na początku odczytano apel poległych - z imienia i nazwiska wymieniono związanych ze Skarżyskiem żołnierzy i policjantów, zamordowanych w 1940 roku przez Sowietów, oraz 96 osób, które zginęły w katastrofie rządowego Tupolewa 10 kwietnia 2010 roku. - Ich pamięć to te drzewa, rosnące przy Promenadzie Ostrobramskiej i naszych szkołach - mówił radny powiatowy Grzegorz Małkus, nawiązując do zasadzonych w Skarżysku Dębów Pamięci. Poseł Bętkowski odczytał list od Jarosława Kaczyńskiego.

Beata Gosiewska: - W Rosji mordują i kłamią

Głos zabrała również wdowa po Przemysławie Gosiewskim.

- Do prawdy o Katyniu dochodziliśmy 70 lat. Mam nadzieję, że tę o Smoleńsku poznamy wcześniej - mówiła, dziękując obecnym za przybycie. Przyznała, że w Parlamencie Europejskim politycy nie mają kompleksów i otwarcie mówią, że pięć lat temu doszło do zamachu, a nie katastrofy.

- Rosja stalinowska mordowała i kłamała. Tak samo teraz Rosja Putina morduje i kłamie - oceniła Gosiewska. Uczestnicy obchodów złożyli kwiaty pod tablicą poświęconą ofiarom obu tragedii, obchody zakończyła msza w ich intencji.

Źródło: www.echodnia.eu

joomla templatesfree joomla templatestemplate joomla
... ... ...
2018  Beata Gosiewska - Poseł do PE