image1 image2 image3 image4


Beata Gosiewska

 

Wykształcenie wyższe. Magister inżynier.

Absolwentka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Studia podyplomowe z zakresu audytu, kontroli finansowej i rachunkowości w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Zastępca dyrektora Departamentu Programowania i Sprawozdawczości w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Warszawie.

Członek Prawa i Sprawiedliwości.

Od 2001 roku razem z mężem, śp. Wicepremierem Przemysławem Gosiewskim budowała struktury Prawa i Sprawiedliwości w województwie świętokrzyskim.

Radna rady dzielnicy Wola m.st. Warszawy trzech kadencji (2002–2011). Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji (2002-2006). Członek Komisji Budżetu i Finansów.

W latach 2011 – 2014 Senator RP, uzyskała mandat senatorski z okręgu nr 82, otrzymując 52 972 głosy

W wyborach w 2014 jako kandydatka PiS w okręgu małopolsko-świętokrzyskim, uzyskała mandat eurodeputowanej z wynikiem 50 332 głosów

W Parlamencie Europejskim przystąpiła (z wszystkimi posłami Prawa i Sprawiedliwości) do Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR).

Jest członkiem Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi (AGRI) oraz Delegacji do spraw stosunków z Japonią (D-JP). Ponadto w zastępstwie jest członkiem Komisji Kontroli Budżetowej (CONT) oraz Delegacji do spraw stosunków z Chińską Republiką Ludową (D-CN)

Członek Zarządu Stowarzyszenia Rodzin "Katyń 2010" - walczącego o pamięć i prawdę smoleńską.

Matka dwójki dzieci: Kingi i Miłosza.

joomla templatesfree joomla templatestemplate joomla
... ... ...
2018  Beata Gosiewska - Poseł do PE